B automat – (18 – senior)

Autoškola Aura reaguje tímto projektem na celosvětový vývoj problematiky spojené se spalovacími motory a to jak benzínovými, tak naftovými, dále na postupný vývoj změny manuálních převodovek na automatické (v kamionové a autobusové dopravě dnes již běžné) a také na vývoj v rámci elektromobilů.

Projekt díky zjednodušení ovladatelnosti vozu nabízí rychlejší a jednodušší průběh výcviku a umožňuje tak žadateli vyšší zaměření na dění v silničním provozu jehož je součástí.

Po úspěšném absolvování kurzu na automatické převodovce je možné, aby do 6 měsíců absolvent využil díky projektu dotované rozdílové zkoušky, kde bez písemných testů, pouze po zkoušce z praktické jízdy, může získat řidičské oprávnění B (manuál).

Smyslem projektu je umožnit absolventovi ihned po ukončení kurzu navázat na získávání praxe a překonání nejtěžšího období začínajících řidičů v novém voze s využitím operativního leasingu se všemi jeho výhodami, které přináší. Další navazující výhodou je díky takto získané praxi možnost jednodušeji absolvovat výcvik a rozdílovou zkoušku na manuální převodovku, která již obnáší pouze zkoušku z praktické jízdy bez testů.

V rámci tohoto projektu se autoškola zaměřuje také na seniory, kteří jsou držiteli řidičského oprávnění, ale z různých důvodů nemají žádnou nebo jen minimální praxi a mají zájem či nutnost si zvýšit svojí mobilitu. Díky kondičním jízdám na vozidle s automatickou převodovkou se zjednoduší a urychlí jejich návrat do motoristického života.